MonaVie Active ist vorübergehend nicht verfügbar, aber probiere aus:

Najczęściej zadawane pytania

1. Co to jest MonaVie?

MonaVie™ to mieszanka 19 najzdrowszych owoców świata, której najważniejszym składnikiem jest brazylijska jagoda Açai – bezcenny, unikalny dar natury. Mieszanka, opracowana przez uczonych i sprawdzona klinicznie, dostarcza naszemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych i pozwala zachować świetną kondycję przez długie lata. Szczególne właściwości jagody Acai zwielokrotniają naszą odporność, wpływając na system immunologiczny.Spowalniają proces starzenia się, poprawiają pamięć. W wariancie „dziecięcym“ kontrolują prawidłowy rozwój dziecka. Pomagają zeszczupleć osobom otyłym, obniżając łaknienie. Pijąc systematycznie po 30 ml MonaVie dwa razy dziennie, dostarczasz organizmowi  potężnej dawki sił witalnych.

2. Jakie owoce tworzą mieszankę MonaVie?

MonaVie to mieszanka 19 najcenniejszych owoców świata, którą tworzą: brazylijska jagoda Açai, acerola, jabłko, banan, borówka czarna, jeżyna, borówka amerykańska, wiśnia, żurawina, jagoda czarnego bzu, winogrona, kiwi, liczi, passiflora, gruszka, ananas, granat, suszona śliwka i wilcza jagoda.

3. Czy osoby chore na cukrzycę mogą pić MonaVie i MonaVie Active?

MV Original – w wielu przypadkach – tak. Ale nie we wszystkich. Obok cukrzycy insulinozależnej jest także cukrzyca insulinoniezależna.  Dlatego wszystkim cukrzykom rekomendujemy zasięgnięcie opinii lekarza prowadzącego. Soki MonaVie zawierają 10 g naturalnego cukru oraz 12 g węglowodanów na 100 ml soku.

MV Active –  MonaVie Active zawiera 9 gramów naturalnego cukru z owoców i 10,80 gramów węglowodanów na 90 ml soku. Radzimy konsultację z lekarzem.

4. Czy MonaVie wchodzi w interakcję z jakimkolwiek lekiem na receptę?

Zaleca się, aby osoby biorące leki na receptę i pozostające pod opieką lekarską skontaktowały się z lekarzem lub farmaceutą zanim podejmą decyzję o spożyciu MonaVie.

5. Jakie jest zalecana dzienna dawka MonaVie?

Zaleca się, aby pić od 30 do 60 ml mieszanki MonaVie 2 razy dziennie. Przed spożyciem należy wstrząsnąć. Po otwarciu produkt należy przechowywać w lodówce.

6. Czy MonaVie mogą pić dzieci?

MonaVie można podawać niemowlętom od 3-go miesiąca życia i małym dzieciom w dawce od 10-20 ml dwa razy dziennie. Przed pierwszym podaniem MonaVie skonsultuj się z pediatrą.

7. Czy MonaVie zawiera wzmacniacze smaku, sztuczne barwniki i substancje słodzące?

Nie. MonaVie to produkt w pełni naturalny – nie zawiera wzmacniaczy smaku, sztucznych barwników i substancji słodzących.

8. Czy MonaVie zawiera puree Açai oraz zamrożone-suszone owoce Açai?

Tak, mieszanka MonaVie dostępna w sprzedaży w krajach Unii Europejskiej zawiera zamrożone-suszone jagody Açai oraz puree Açai. Zgodnie z regułami etykietowania produktów w krajach Unii Europejskiej – produkty te są oznaczone jako sok Açai na etykietkach tych produktów.

9. Jaki jest dokładnie skład MonaVie?

Składniki tworzące mieszankę MonaVie to: sok z jagód Açai (25%), mieszanka soków z koncentratu owoców (jabłko, winogrono, gruszka, ananas, żurawina, passiflora, jagoda czarnego bzu, suszona śliwka, kiwi, borówka amerykańska, jeżyna, wilcza jagoda,wiśnia, granat, liczi, ), owocowe puree (acerola, gruszka, banan, borówka czarna), regulator kwasowości E 330, aromat naturalny (malinowy), substancje konserwujące E 202 i E 211.

10. Co to są antyoksydanty?

Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze, to substancje, które wspierają ogólną kondycję Twojego organizmu, neutralizując szkodliwe i niebezpieczne działanie wolnych rodników. Zdaniem ekspertów – dieta bogata w antyoksydanty to klucz do zdrowia i życia w dobrej formie.

11. Czym są wolne rodniki?

Wolne rodniki to atomy lub cząsteczki wytwarzające szkodliwe utlenianie, które może przyczyniać się do uszkodzeń błony komórkowej,  przyspieszać proces starzenia się organizmu i prowadzić do wielu  chorób. Aby zneutralizować szkodliwe działanie wolnych rodników, warto stosować dietę bogatą w antyoksydanty. Mieszanki MonaVie to skarbnica przeciwutleniaczy i prawdziwy zastrzyk zdrowia.

12. Co przyczynia się do powstawania wolnych rodników?

Wolne rodniki powstają m.in. w wyniku prowadzenia niezdrowego i niehigienicznego trybu życia. Używki takie jak alkohol, kawa, papierosy oraz zanieczyszczone środowisko, niewłaściwa dieta, zbyt częste i zbyt długie przebywanie na słońcu – oto część czynników powodujących powstawanie wolnych rodników. Ale nie brak ich także we wdychanym przez nas powietrzu, w wielu warzywach i owocach kontaktowanych z chemią.

13. ORAC – co to znaczy?

ORAC (z ang. Oxygen Radical Absorbance Capacity) określa zdolność pochłaniania wolnych rodników tlenowych. To miara, jakiej używa się, aby oznaczyć zdolność i pojemność przeciwutleniającą owoców i substancji roślinnych. Innymi słowy – określa ona, jaka jest skuteczność danej rośliny w zwalczaniu i neutralizowaniu  wolnych rodników. Brazylijska jagoda Açai – główny składnik mieszanki – poddana procesowi liofilizacji opracowanemu przez  NASA na użytek astronautów, posiada bardzo wysoką zdolność przeciwutleniającą – należy do najbardziej wartościowych ze wszystkich dotychczas zbadanych owoców w skali ORAC.

Odwiedź nas!

Zapraszamy

Facebook Instagram YouTube

© 2024 Gesunde BlaubeereWebsites Canis Minor.

Cookies